Jak na mrchu

Murphyho zákony všichni dobře známe.

Vedlejší fronta vždycky postupuje rychleji, což platí stále, tedy i když se právě do té rychlejší zařadíte. Třeba i třikrát.

A pokud něco hledáte, najdete to až ve chvíli, kdy budete hledat něco úplně jiného. Největší sranda je to s Gutalaxem a Endiaronem.

No a děti, to jsou takové chodící továrny na zákony schválnosti.

Tak například takové „Co se může podělat, to se rozhodně podělá“ je vyloženě jejich. Nejlépe uprostřed nákupáku, že?

Nebo v bazénu.
Do čerstvě povlečené postele.
Děti jsou prostě láska…

Platí také, že čím déle dítě uspáváte, tím kratší dobu trvá, než upustíte hrnec do šuplíku s poklicemi, dupnete na bublinkovou fólii, soused začne vrtat a za oknem se budou mrouskat kočky.

Tento zákon se ale tluče s dalším, podle kterého dítě nevzbudí nic z výše uvedeného, dokud v bezpečné vzdálenosti nerozbalíte sušenku, kterou jste týden bránili vlastním tělem. Pešek.

Jakmile dítě přesvědčíte, že na zmrzlinu je dnes opravdu ještě zima, projde kolem vás smečka školáků, která chroupe kornouty a utírá si špinavé pusy do rukávů.

Pokud jedete vlakem a v kupé není slyšet vlastního slova, hluk spolehlivě ustane přesně ve chvíli, kdy se vás potomek z plných plic ptá, co to má ta tlustá paní s obočím. Nebo si do nastalého ticha hlasitě uleví a řekne „No mami?!“

Co do fyziky, dítě je ke špinavé louži přitahováno silou, která se rovná počtu fungl nových kousků oblečení, do kterých byl nasoukán, krát míra důležitosti akce, na kterou právě míříte. V praxi to znamená, že dítě v rozdrbaných teplákách se vám po cestě z hřiště prostě nevymázne, kdežto panáček v obleku, který má být za pět minut na besídce, se rozplácne spolehlivě, a ještě se trochu naloká.

A čas? Ten se natahuje a smršťuje jako guma u spoďárů. Pět minut může trvat různě, samozřejmě přesně naopak, než jak potřebujete. Záleží, jestli si chcete dát po celém dni sprchu, nebo čekáte s plačícím dítětem na tramvaj.

Ať je to jak chce, vřele doporučuji zařídit se podle základního, podělávacího pravidla.

Prostě buďte připraveni. Mějte u sebe dostatek náhradního oblečení (raději i pro sebe), připravte plány B až F a před odchodem kamkoliv dejte chladit víno…

Ono totiž, já vám něco povím…

To pravidlo ve skutečnosti zní „Co se může podělat, to se rozhodně podělá, ale přece se z toho nepoděláte i vy!“